Вчера фирма „Арпезос-бус” даде поредната жертва на ямите по пътя за село Островица. Автобус, който изпълнява редовен курс в ранния следобед се върна с разбит ресор и влезе в сервиз.
Само разходите по ремонта ще ни излязат 500-600 лв., без да отчитаме загубите от престоя, коментира управителят Георги Георгиев. Почти всеки ден е така. По-евтино ще ни излезе, ако купим материали и сами си ремонтираме пътя, каза той. Току-що идваше от заседание на Транспортната комисия в общината и беше възмутен, че било заявено на превозвачите, че се налага да изчакат до май, когато ще се ремонтират пътищата.
Шофьорът на автобуса Джемил Сюлейман разправя, че за него и колегите му е кошмар да си вършат работата особено през последните десетина дни. Първо снегът маскира дупките, а след това се напълниха с вода и се превърнаха в капан за автомобилите. Преди дни видях как лека кола се заби в кратер пред магазин „Миш-маш” до гарата. Опасни дупки има на кръстовището на „Веселчане”, на моста за „Възрожденци” откъм западния му край, да не говорим пък за пътищата към крайградските села Воловарци, Пепелище, Рани лист, Скърбино, присъединиха се негови колеги. Но най-опасно е пътуването към Островица, единодушни са те.
















