Кърджали Прес
Кърджали Прес
08.01.2009
Фалшив сигнал изпъна нервите на КАТ, ГЗ и Спешна помощ

Фалшив сигнал за пропаднал автобус с ученици изправи вчера на крак “Гражданска защита” и полицията в Кърджали. Информацията е подадена на спешния телефон 112. Повече от два часа спасителни екипи издирват пострадалите между кърджалийските села Дъждовница и Пъдарци, докато стане ясно, че инцидентът е преувеличен и бедстващи деца няма.

Сигналът до спешния телефон 112 е предаден изключително драматично, но неточно, се оказва впоследствие. Автобусът е закъсал преди да вземе учениците.

Според Кирчо Павлов, директор на “Гражданска защита” Кърджали, шофьорът, който е трябвало да превозва децата, въобще не е стигнал до населеното място за вземане на децата. Обадил се на собственика на автобуса и му предал, че е закъсал, и му паднала батерията на телефона. Собственикът започва да се притеснявя.

Хасан Мюмюн, собственик на автобуса: “Обадих се до транспорта, че колата е тръгнала, че децата са долу на реката. Аз така мисля, нали. И се обаждам на 112, к’вот могат, да направят”.

Повече от два часа екипи на “Гражданска защита”, полицията и Бърза помощ издирват по 30-километровото трасе катастрофирал микробус с деца. Разговарят и с шофьора, който дори не разбира, че търсят именно него. По-късно става ясно, че тревогата е фалшива. Съвсем реално обаче е тежкото състояние на пътя.

Директорът на „Гражданска защита” Кърджали г-н Кирчо Павлов уточни, че той е закъсал, тъй като е скъсал верига. Друг е въпросът, че точно този участък на пътя действително не е опесъчен. Почистен, но не и опесъчен.

Фалшивият сигнал изправи на нокти спасителите в Кърджали, но в същото време демонстрира добра подготовка на екипите и отлична координация между различните инстутиции, отговорни за спасяването на човешкия живот.

Кърджали Прес

Версия за печат
Назад към Заглавна